آموزشگاه نت سايت

محلي براي آموزش ورد پرس به زبان خيلي ساده

ترجمه ی کلمات در وردپرس همراه با فایل زبان

تاریخ : آوریل 19, 2014 | مرتبط با : عمومي,قالب,وردپرس | توسط مدیر سایت   

شاید یادگیری ترجمه و یا فارسی سازی پوسته های وردپرسی برای افرادی که دوست دار وردپرس باشند بسیار خوشایند باشد. آموزش هایی زیادی دیدم اما یا به قول معروف میپیچونند! و یا توضیح کامل نمی دهند و یا مهم ترین مسئله که چگونگی فراخوانی در پوسته بود کمی قدیمی و یا باعث ایجاد مشکل می شد. اما در کل کار بسیار آسانی است که در ادامه می توانید به سادگی این کار پی ببرید.

۱-ابتدای کار نرم افزار رایگان ترجمه ی Poedit را از سایت اصلی دانلود کنید. بعد از دانلود آن را نصب کنید.

۲-به سراغ پوسته می رویم  و functions.php را باز کرده و کد زیر را به آن اضافه می کنیم.

1
<?php load_theme_textdomain( Project , get_template_directory() . '/lang' );?>
  • ۱-نام پروژه یا پوسته.
  • ۲-آدرس پوشه ای که فایل زبان در آن قرار دارد.

project-code

بعد از اضافه کردن این کد به وردپرس میفهمانیم(!) که فایل زبانی برای قالب وجود دارد که در پوشه ی lang موجود است. پوشه ی Lang را هم در پوشه ی پوسته می سازیم.

۳-حالا به سراغ کلماتی که در قالب وجود دارد و ما خواهان ترجمه ی آنها هستیم می رویم. برای این کار فایل مورد نظر خود را با یک ویرایشگر متن مانند Notepad باز کرده و کلمه ی مورد نظر خود را پیدا می کنیم.

مثال: من می خواهم کلمه ی Menu را در پوسته ترجمه کنم برای این کار مانند مثال زیر عمل می کنم.
کد اصلی موجود در پوسته:
?
1

<a id=”m1″ href=”#”>Menu</a>

کد پایانی بعد از اعمال تغییر:
?
1

<a id=”m1″ href=”#”><?php _e(‘Menu’,’project’);?></a>

به نظر تفاوت بین دو کد را متوجه شده اید! کلمه ای که میخواهیم ترجمه شود در تک کتیشن اول و نام پروژه و یا پوسته را در تک کتیشن دوم قرار می گیرد. به همین سادگی! به همین ترتیب برای کلمات دیگر نیز همین کار را انجام می دهیم تا کارمان با کلمات پوسته به صورت کامل تمام شود.۴-پس از اتمام کار پوسته به نرم افزار Poedit که از قبل نصب کرده ایم مراجعه کرده و مانند تصاویر زیر یک فایل زبان مطابق با پوسته می سازیم.

۵- گزینه ی پروژه را انتخاب و بر روی پوشه ی جدید کلیک می کنیم.

ساخت پوشه

۶-در پنجره ی جدید اطلاعات پروژه خود مانند نام، گروه و ایمیل را وارد می کنیم.

وارد کردن اطلاعات

۷-به تب Sources Paths رفته تا مسیر فایل زبان را انتخاب کنیم. با کلیک بر روی آیکن مورد جدید، خط جدیدی اضافه می شود که دو تا نقط به صورت تصویر زیر را در آن تایپ می کنیم.

مسیر فایل زبان

۸-در این مرحله باید پیشوند کد ترجمه را وارد کنیم. در کد ابتدایی می توانید e_ را ببینید. برای این کار بر روی آیکن مورد جدید کلیک کرده و e_ را وارد می کنیم. و گزینه ی تایید را می زنیم.

وارد کردن پیشوند

۹-صفحه ی ذخیره فایل زبان باز می شود که با رفتن به پوشه ی Lang این فایل را در آن با نام fa_IR ذخیره می کنیم. باید توجه داشت که برای ترجمه ی پوسته یا افزونه به زبان فارسی از fa_IR استفاده می کنیم تا وردپرس قادر به شناسایی زبان فارسی با این نام باشد.

۱۰-در این مرحله پروژه ی شما ساخته شده است. بر روی بروزرسانی بالای نرم افزار کلیک می کنیم تا کلماتی که در پوسته می خواستیم ترجمه شود نمایان شود. حالا بر روی کلمه مورد نظر کلیک کرده و از قسمت پایینی Poedit به ترجمه کلمات می پردازیم.

ترجمه فایل زبان

در انتها فایل را ذخیره می کنیم. حالا پوسته ی شما فارسی شده!!

به نقل از اينجا

0 دیدگاه برای “ترجمه ی کلمات در وردپرس همراه با فایل زبان”

دیدگاه شما در انتظار بررسی می ماند .دیدگاه خود را بنویسید

مجاز به استفاده از برچسب های زیر <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*