آموزشگاه نت سايت

محلي براي آموزش ورد پرس به زبان خيلي ساده

آموزش نمایش فایل های مخفی و htaccess. در سی پنل

تاریخ : آوریل 4, 2014 | مرتبط با : سي پنل | توسط amuzesh   

گاهی ممکن است در File manager هاست خود دنبال فایل htaccess. (اشتباه نشه اين فايل نام ندارد و چيزي كه مي بينيد پسوند آن است ) بگردید ولی آن را پیدا نکنید، یعنی این فایل در لیست فایل های موجود در فایل منیجر نمایش داده نمی شود. همچنین زمانی که می خواهید فایل جدیدی با نام htaccess. بسازید ممکن است با خطای زیر مواجه شوید :

سي پنل

سي پنل

ERROR: Could not create file “.htaccess” in /home/username/public_html: File exists

این خطا زمانی رخ می دهد که فایل htaccess. از قبل وجود داشته باشد. دلیل اینکه فایل htaccess. در لیست فایل ها نمایش داده نمی شود این است که در سی پنل گاهی فایل های مخفی نشان داده نمی شوند. فایل های مخفی همان فایل هایی هستند که نام آنها با نقطه شروع می شود.

برای نمایش فایل های مخفی و htaccess. در سی پنل به روش زیر عمل می کنیم:

زمان کلیک روی گزینه File Manager در سی پنل، یک پنجره کوچک نشان داده می شود.

اگر گزینه ی Show Hidden Files را انتخاب کنید (تیک بزنید) و روی دکمه Go کلیک کنید فایل های مخفی از جمله htaccess. نشان داده می شوند.

همچنین انتخاب گزینه Skip this question, and always… باعث خواهد شد تا سری های بعد این سوال پرسیده نشود و همیشه فایل های مخفی نمایش داده شوند.

cpn

اگر زمان کلیک روی File Manager در سی پنل این پنجره (که در عکس بالا می بینید) نمایش داده نمی شود:

در سی پنل، پایین صفحه یک لینک با عنوان reset all interface settings وجود دارد. روی آن کلیک کنید تا تنظیمات cPanel به حالت پیش فرض برگردند. در این صورت پس از کلیک روی File Manager، پنجره بالا نشان داده خواهد شد.

0 دیدگاه برای “آموزش نمایش فایل های مخفی و htaccess. در سی پنل”

دیدگاه شما در انتظار بررسی می ماند .دیدگاه خود را بنویسید

مجاز به استفاده از برچسب های زیر <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*